”Teraz Matura Matematyka”  Wojciech Babiański, Lech Chańko, Joanna Czarnowska, Barbara Mojsiewicz, Jolanta Wesołowska – zakres zadań opracowanych przez ekspertów maturalnych

Podręczniki szkolne wydawnictwa Nowa Era,  pozwalają na szybkie, efektowne przyswajanie wiedzy.  Posiadają wiele cennych zbiorów ćwiczeń, arkuszy próbnych dla uczniów szkoły średniej czy podstawowej . ”Teraz Matura Matematyka” to zestaw zadań  maturalnych dla uczniów przygotowujących się do matury z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Zestawy podręczników z matematyki  są opisywane w sposób jasny i zrozumiały. Nowe wydanie  zawiera arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat,  testy próbne, przygotowywane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. W książce zawarte są wskazówki o maturze, podobne modele zadań oraz wzory matematyczne, które są niezbędne do przystąpienia do egzaminu dojrzałości. Zbiór zawiera zadania zamknięte i otwarte z odpowiedziami. Klucz odpowiedzi z rozwiązanymi zadaniami na końcu podręcznika są bardzo dobrze wytłumaczone i  ułatwiają licealiście samodzielną naukę.

Publikacja zawiera zagadnienia z aktualnej podstawy programowej, realizowana w szkołach średnich. Przyswaja kluczowe wiadomości i umiejętności, wymagane na egzaminie. Jest  przewodnikiem dla nauczycieli i jest przydatna uczniom podczas lekcji, korepetycji z matematyki. Pomaga przyswoić młodzieży najważniejsze zagadnienia teoretyczne w każdym dziale podręcznika. Wszystkie zadania są uporządkowane tematycznie i są przedstawione na różnych poziomach. Książka pokazuje, jak wykorzystywać nabytą wiedzę do rozwiązywania różnych typów zadań, od tych najprostszych do tych najtrudniejszych. Główną zaletą tego repetytorium są starannie przygotowane zadania ćwiczeniowe oraz przykłady rozwiązanych zadań, które trzeba zrobić samemu analogicznie przy następnych zadaniach.

”Teraz Matura Matematyka” jest niezbędnikiem, który pomaga zaliczyć z wysokim wynikiem maturę. Dzięki zbiorowi arkuszy maturalnych, można indywidualnie sprawdzić swoje umiejętności, zachować spokój i nabrać więcej wiary w siebie. 

” literatura polska”

” podręcznik szkolny”

” zbiór zadań dla maturzystów”

” arkusze maturalne z matematyki”